fbpx
preloader

Tasarımcı Sorunsalları

Reklam Ajansı Ankara

Grafikerlerin sorunları ikiye ayrılır
-iletişim sorunları
-tasarım sorunları
ikisinin de kendine göre aşıldığında verdiği belli bir haz vardır. Lakin bir Reklam Ajansı grafiker genelde işin teknik kısmı konusunda yeterlilik göstermekte olmasına rağmen, iletişim konusunda güdük olabilir. mümkündür. Ve sıkıntılar zevke dönüşemez. Yoksa kapışmak güzel bir şeydir.

İletişim ile alakalı sorunlara şöylece bir değinelim.
Müşteri ile yaşanan sorunlar önemli bir kısmı teşkil eder. Öncelikle patronunuzla müşteri ile olan konuşmalarda pek başarılı olmadığınızı ve bunun performansınıza ister istemez yansıyacağını söyleyin. Müşteri kısmını başka şekilde halledip sizin firmadan bir insan ile çalışmanızı sağlatmaya çalışın. Olmama ihtimali yüksekti ve ne olursa olsun kaçınılmaz durumlar olacaktır. Bu gibi durumlarda yapmanız gereken, müşterinin kendine olan güvenini sarsmak, kırmak parçalamak olmuyorsa suyuna gitmek yahut gider gibi görünmektir.

 

Müşteriler Ne İster Peki?

Müşterinizin imkansızı istemesi durumu bu sorunlara güzel bir örnek teşkil eder. Tam olarak önden görünen 3 boyutlu tasarımlar, logo tasarımı, amblem Tasarımı. de buna bir örnek olabilir. Bu aslında nasıl olamıyorsa, müşterinizin kafasındaki şey öyle olabiliyordur. Gerçek bir 3d değil de gudubet bir 3d olan ama müşteriyi tatmin eden kötü çalışma yapılır ve müşteriye verilirse sorun çözülür. Alta imza olayına önem veren bir insansanız önce şaka şuka yapar, akabinde aslında bu bok gibi oldu ama isterseniz kullanabiliriz dersiniz. kendine güveni sarsılır. Aynı şeyi renk seçiminde de yaparsınız. Bir iki örnek gösterirsiniz büyük firmalara ait (kendiniz önceden yapmışsanız o da olur. ne de olsa bilmiyo. avrupada büyük bi firma de geç) ve artık o sizin köpeğinizdir. Görüldüğü üzere ya müşterinin istediğini kendinize rağmen yapıyorsunuz ya da onu yok edip ona rağmen kendi istediğinizi yapıyorsunuz. İnanın ki başka bir yol yok. orta yol yok. müşteri sux.

Neyse ifinim. İletişim konusunda yaşanan bir diğer sıkıntı müşterinin ne istediğini bilememesi durumudur. bu durumda çok dikkatli olmanız gerekir. Yine iki yöntemden biri Reklam Ajansı Ankara’da kullanılır. Ya ikna kabiliyetiyle bu şahane olm. Süper valla. Diye yemin edilir. Yahut da ona yapılması kolay olan şeylerden başlayarak bir kuple “şey” gösterilir ve birini (birkaçının medyanını) beğenmesi sağlanır. Aksi takdirde ağzınıza sıçılacak, sonu gelmeyen bir maceraya girilmiş olacaksınızdır. bunu yapmayın. Ne istediğinizi belirledikten sonra “siz bunu istediniz” deme şansınız olacaktır.

 

eef Creative takımı ile çalışmak için bize ulaşın.

Author avatar
root
https://www.eefcreative.com