fbpx
preloader

Reklam Ajansı Nedir?

Ülkemizde Reklam Ajansı Ankara sanıldığı benzer biçimde ülke ekonomisinin haricinde yer alan işletmeler değil, tam olarak ülke ekonomisiyle paralel olarak ilerleyen bir süreçte bunun segmentlerinden biri olarak kendisini var etmektedir. Bu sebepten ötürü de, ülke ekonomisinin zora girmiş olduğu herhangi bir dönemde, istisnasız başta diğer sektörlerde de olduğu benzer biçimde reklam sektöründe de bazı aksaklıklar ve bunalımlar yaşanmaktadır. Çünkü bu sektör sadece kendi ekonomik dayanağı anlamında değil, öteki sektörlere pazar alanında itici güç sağladığı için de kendisiyle birlikte birçok sektörü de hareketlendirme veya bahsi geçtiği üzere bir ekonomik kriz esnasında sekteye uğratabilmektedir.

Burada tanıtımın, elbette eef creative uyguladığı biçimiyle, firmalar için birer yatırım olup olmadığı sorusu karşımıza çıkmaktadır. Bunu birer yatırım olarak gören ve sektöre bu şekilde yaklaşan firmalar, sürekli ve tutarlı bir şekilde kazançlarını yükseltmekle kalmayıp aynı zamanda marka bilinci gibi kendileri için saha dışı sayılabilecek alanlarda da önemli ilerlemeler kaydetmektedir. Türkiye’de bu söz konusu yatırımların miktarları oldukça düşüktür. Avrupa menşei firmalarda ya da diğer gelişmiş çoğu ülkede bu oran %1,6-2,1 civarında seyrederken, Türkiye’de maalesef bu rakam Reklam Ajansı Ankara için %0,4 civarında seyretmektedir.

Reklam Ajansı Ankara

Ankara ‘da Reklam Ajansları arasında yer alan eef Creative Reklam Ajansı Ankara’da grafik tasarım, web tasarım, sosyal medya, kurumsal kimlik, logo tasarımı, reklam ve tanıtım hizmetleri vermektedir.

Sektörde Reklam Ajansı Ankara

Reklam sektörü elbette her sektörde olduğu gibi çeşitli mecralara ayrılmaktadır. Bunlardan önde geleni, minimumundan şu anki yıllar içinde aldığımız istatistiklere bakılırsa, web reklamcılığıdır. Bu mecra bütün ülkelerde olduğu gibi, yukarıda verdiğimiz rakamları yalanlayacak şekilde, Türkiye’de de büyümektedir. Değişen teknolojinin gelişmesiyle birlikte, üst düzey gelir kişilerine hızlı ve etkin şekilde ulaşabilme ve interaktif yapısını koruma gibi özellikleri reklam ajansının işini kolaylaştırmakta, bu sebeple de çok tercih edilmektedir. Fakat bu reklam ile alakalı ne kadar yatırım yapıldığı mevzusunda hemen hemen kati istatistikler bulunmamaktadır.

Türkiye’nin, Avrupa Birliğine girmesiyle beraber, çok olası şekilde bu alanda daha hızlı ilerleme kaydedecektir. Zira çok daha fazla coğrafyaya hakim olmakla beraber, hemen hemen 550 milyonluk bir pazara sahip olacaktır. AB uyum süreci, şuanda var olan Reklam Ajansı Ankara firmalarının da dışarıya açılabilmesi için gerekli yasal düzenlemeleri getireceğinden, yurtdışındaki firmalarla daha sağlıklı ilişkiler içinde bulunacaktır.

 

eef Creative takımı ile çalışmak için bize ulaşın.

Author avatar
root
https://www.eefcreative.com
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci