fbpx
preloader

Dijital Pazarlama Nedir?

Nedir Bu Dijital Pazarlama?

Dijital pazarlama en basit anlamda bir şirket, marka ya da ürünün dijital ortamlarda pazarlanma süreci olarak tanımlanabilir. Dijital pazarlama farklı olarak radyo, televizyon, gazete şeklinde geleneksel pazarlama organlarının değil web siteleri, mobil ve interaktif programların kullanıldığı bir pazarlama tekniğidir. Dijital kanalların kullanılması, dijital pazarlamayı geleneksel pazarlamadan ayıran en önemli özelliğidir. Online pazarlama, e-marketing yahut web pazarlama terimleri de dijital pazarlama için kullanılan terimlere örnek olarak gösterilebilir. Yenilikçi yaklaşımlar ile sürekli güncellenen pazarlama şekilleri tüketici ile etkileşim halinde olunduğu bir reklam ajansı ankara pazarlama sürecidir.  Dijital pazarlama sürecinde web sitelerinden ürün satışı yapıldığı takdirde en önem verilmesi ihtiyaç duyulan nokta olarak sitenin kullanıcı odaklı olması ve müşterilerin satılan ürünlere basit erişim sağlamaları gösterilebilir. Dijital pazarlama, diğer pazarlama kaynaklarına göre daha çok insana ulaşmanızda yarar sağlamaktadır. Böylelikle hedeflenen kitleye ulaşım daha kolay bir halde gerçekleşir ve verilen reklamlar sayesinde verim artışında üst seviyelerde yer alırsınız. Ek olarak web sitesi ve mobil gibi interaktif platformlarda müşterilerin talep ve tepkilerine anında cevap vererek sektörünüzde sürekli olarak etken kalabilirsiniz.

Dijital pazarlamanın geleneksel pazarlamaya nazaran daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Geleneksel pazarlamada  tek taraflı bir iletişim söz konusudur. Sadece pazarlamanın ana damarlarından biri çift yönlü iletişim gerçekleştirilmesidir. Daha önce de bahsettiğimiz benzer biçimde dijital pazarlamada müşteriler ve markalarla çift taraflı olarak diyalog  kurma olanağınız vardır. Çünkü web siteleri ve sosyal medya gibi mecralar sizlere çift yönlü iletişim kurma olanağı sunmaktadır. Böylelikle müşterilerinize istekleri mevzusunda geri dönüşümü derhal yapabilir ve sektörünüzde önder konumuna gelebilirsiniz. Dijital pazarlamayı geleneksel pazarlamadan ayıran öteki bir nokta kullanıcılarına reklam ajansı ankara eef creative kalitesi yaratmasıdır. Geleneksel pazarlama da bu süreç izlenimler üzerine odaklanmaktadır. Dijital pazarlama sürecinde başarılı olmak istiyorsanız dijital pazarlama için ihtiyaç duyulan kanalları öğrenmenizde fayda var.

dijital pazarlama

Ankara ‘da Reklam Ajansları arasında yer alan eef Creative Reklam Ajansı Ankara’da grafik tasarım, web tasarım, sosyal medya, kurumsal kimlik, logo tasarımı, reklam ve tanıtım hizmetleri vermektedir.

Reklam Ajansı Ankara Dijital Pazarlama Unsurları Nelerdir?

Dijital Pazarlama adı üstünde dijital kanallar aracılığı ile yapılmaktadır. Bu nedenle dijital pazarlama kanallarının can damarı olarak interneti göstermemiz yanlış olmayacaktır. Toplumsal medya mecraları dijital pazarlama kanalları içinde yer almaktadır. İnstagram, Twitter, YouTube şeklinde toplumsal ağlar geniş insan kitlesine haiz olmaları, markalar ve kullanıcılar ile birebir etkileşim aracı olmaları sebebiyle  dijital pazarlama sektöründe yer edinen markaların aktif olarak kullandığı pazarlama kanalı olarak gösterilebilir. Tablet ve akıllı telefon kullanımının yaygınlaştığı günümüzde, bu tarz mobil pazarlama araçları dijital pazarlama kanalları içinde kendilerine yer edinmişlerdir. Reklam ajansı ankara konusunda uzman ekibi ile e- mail pazarlama ürün veya hizmetin tanıtımının yapılması için kullanılan en önemli dijital pazarlama kanalı olarak gösterilebilir. Posta kutularında bu amaçla düşen postalar e-mail pazarlamanın en güzel örneği olarak verilebilir. Arama motoru pazarlaması da dijital pazarlama kanalları arasında yer verilmiştir. Ücretli ve ücretsiz olarak iki şekilde arama motoru pazarlaması yapılabilmektedir. SEM (arama motoru pazarlaması) ücretli olarak ürün ve hizmet tanıtımı yaparken, SEO (arama motoru optimizasyonu) bu süreci ücretsiz olarak yapmaktadır. Arama motorlarına yazılan kelimeler sponsorlu ve organik sonuçlar arama motoru pazarlaması için verilecek bir örnektir.

 

eef Creative takımı ile çalışmak için bize ulaşın.

Author avatar
root
https://www.eefcreative.com