fbpx
preloader

Sosyal Medya Stratejisi Nedir?

Sosyal Medya Stratejisi ve Sosyal Medya Planlaması

Sosyal Medyanın sebep olduğu değişime uyum sağlayabilen firmalar yakaladıkları ivme ile yakın geleceğin yatırımını sağlamış olacaklar. Bu nedenle firmalar toplumsal medya stratejilerini  çok iyi bilmeli ve planlamalıdır. Toplumsal Medya mecrasını yakından takip etmeli, oluşan değişimleri yorumlayabilmeli ve ortaya çıkan sonuçları şirket katma değerleri ile destekleyerek şirket pazarlama stratejileriyle harmanlamalı.  Doğru çözümleme ve teknikler sonucunda doğru adımlar atılmalı. Bu sayede sosyal Medya’nın sunmuş olduğu fırsatlardan çok daha iyi bir şekilde yararlanılacaktır.

Sosyal Medya Stratejileri uzun vadeli olmalıdır. Bu yüzden firmalar; toplumsal Medyadan kısa sürede iyi dönüşüm alamasalar bile sabırlı ve kararlı olarak yoluna devam etmelidir. Sosyal medya çalışmalarını cesur ve bilgili bir ajansın yönetmelerini sağlamalıdır. Reklam Ajansı Ankara, toplumsal Medya Ajansı, Sosyal Medya Yönetimi Ajansı olarak toplumsal medya hesaplarınızı analiz eder, hesabınızdaki eksikleri fark eder, kullanılacak yöntem ve çalgıları (sosyal medya post hazırlama, toplumsal medya reklamları, organik takipçi yollama, keşfete çıkarma) belirler ve işletmeniz için en uygun fiyat teklifimizi size sunarız.

Reklam Ajansı Ankara

Ankara ‘da Reklam Ajansları arasında yer alan eef Creative Reklam Ajansı Ankara’da grafik tasarım, web tasarım, sosyal medya, kurumsal kimlik, logo tasarımı, reklam ve tanıtım hizmetleri vermektedir.

Reklam Ajansı Ankara Medya Planlama Çalışmaları

Toplumsal Medya Çalışmaları icra eden ajanslar şirketlerle iyi mi çalışmalıdır? Toplumsal Medya iyi mi yönetilmelidir?  Nasıl bir strateji izlenmeli ? Gibi soruların cevaplarını Reklam Ajansı Ankara olarak aşağıda 4 adımda özetlemeye çalıştık.

1- ARAŞTIRMA & TANIMLAMA & PLANLAMA

Sosyal medya çalışması meydana getirecek Reklam Ajansı; öncelikle şirketin misyonunu, vizyonunu, değerlerini, ürün ve hizmetlerini, çarpıcı sözlerini çok iyi bilmelidir.

Şirketin hizmet verdiği sektör, hedef alan kişi kitlesi, satın alan alışkanlıkları, özellikleri ve özgeçmiş satın alımları, sosyal medya pazarını ve rakipleri detaylı olarak Reklam Ajansı Ankara tarafından incelenmelidir.

Şirketin iş ve sosyal medya hedeflerini iyi belirlenmelidir.
Uygulanılacak metotlar hazırlanmalıdır.
Kullanılacak materyaller ve platformlar  kararlaştırılmalı.
Ekip oluşturulmalı ve toplumsal Medya hesaplarıyla ilgilenecek kişiler düşünülmelidir.
Şirketin toplumsal medya İlkeleri benimsenmeli.

2- KOORDİNE ETME & ORGANİZASYON

Meydana getirilen araştırmaların ve oluşturulan planların Sosyal Medya Uzmanı tarafınca iyi kavranılması sağlanmalı.
Sosyal Medya çalışmasında görev alan kişiler yönlendirilmeli ve denetim edilmelidir.
Çalışma araçlarının tümü tam ve yeterli olmalıdır.
Süre ve kaynak yönetimi iyi yapılmalıdır.
Reklam Ajansının sosyal medya uzmanları yada yetkililerle iletişim içinde olunmalıdır.

3- ÇÖZÜM ÜRETME & UYGULAMA

Twitter, Facebook, Pinterest, Google +, Instagram vs. Hesapları yoksa açılmalı ve kullanıcı dostu bir şekilde logo, bannerları vs. tasarlanmalıdır.
Etkileyen topluluklar bulunmalı ve bu topluluklar içerisindeki müşterilerin marka hakkında yayılma sağlayacak fanlar yaratılmalıdır. Bu fanlar ile bağlantı kurulmalıdır.
Fotoğraf, video benzer biçimde tanıtım amaçlı hazırlıklar yapılmalıdır.
Hot button denilen kilit mevzular belirlenmelidir. Bu mevzular üzerinden Reklam Ajansı Ankara tarafında anahtar kelimeler bulunmalı ve beyin fırtınası ile kategorilerin altında içerik oluşturulmalı, yayınlanmalı ve yarattığı tesirleri ölçülmelidir.
Şirketin toplumsal Medya Kampanyaları olacaksa belirlenmelidir.
Ürün ve servislerin nasıl kullanılacağını göstererek satışlar arttırılmalıdır. (web site linkleri etkili bir şekilde kullanılmalıdır)
Şirkete düzenli zamanlarda sunulacak detaylı raporlama hazırlanmalıdır.

4- DENETİM & RAPORLAMA

Çalışma sonuçları ölçülmeli, gelişmiş raporlama sunulmalıdır.
Olumlu ve negatif geri dönüşler süzgeçten geçirilmelidir.
Müşteri isteklerine bakılırsa çalışılan şirkete öneriler sunulmalıdır.
Reklam Ajansı Ankara tarafından şirketlerin yeni stratejiler oluşturmasına katkıda bulunulmalıdır.
Meydana getirilen hatalar gözden geçirilmeli ve tekrar yapılmaması için önlemler alınmalıdır.

 

eef Creative takımı ile çalışmak için bize ulaşın.

Author avatar
root
https://www.eefcreative.com
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci