fbpx
preloader

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal Medya Nasıl Kullanılmalıdır?

Akıllı telefonların artışı ve internet alanındaki gelişmeler ile bize daha çok selam diyen Sosyal Medya artık yaşamımızın olmazsa olmaz bir parçası haline geldi. Önceleri kişisel sosyal medya hesapları ile büyüyen bu pazar, işletmelerinde sosyal medya üzerinde yerini alması ile çok ciddi bir büyüklüğe ulaştı. Bu büyüklüğün ortaya çıkardığı sosyal medya yönetimi ise başlı başına bir iş kolu olarak karşımıza çıkmaya başladı. Ne yazık ki pek çok firma sosyal medya yönetimi konusunda hakim olmadan, bu avantajların nimetlerinden faydalanmak için hazırlıksız ve bilinçsiz olarak kendilerini bu mecralara taşıdılar.

Sosyal Medya her ne kadar amatör insanların kendini eğlendirdiği yerler olarak görünse de aslen çok ciddi potansiyelleri olan ve doğrudan satış taktikleri için inanılmaz olanaklar sağlayan satış kanallarıdır. Sosyal medya yönetimi Reklam Ajansı Ankara Tarafından doğru yapıldığında sizlere marka olmanın ve yeni satış kanallarının kapısını açacaktır.

Etkin Sosyal Medya Stratejisi

Sosyal medya stratejisi geliştirme
Raporlama ve analitikler
Ekibinizin eğitimi ve kurumsal hesaplarınızın yönetimi
Reklam Ajansı Ankara’nın doğru etkileşim yaklaşımları
İçerik pazarlama stratejisi ile paralel sosyal medya aksiyonları
Müşterileriniz ve hedef kitlenizin sosyal medya üzerinden izlenmesi
Marka imajınızın yönetimi
Etki alanınızın arttırılması
Marka fanatiklerinizin oluşturulması
Hedef kitle ile etkileşiminizin arttırılması
Sektörünüze ve hedef kitlenize uygun sosyal medya mecralarının belirlenmesi
Her Sosyal medya mecrası için en ideal ve en yüksek geri dönüşüm sağlayan stratejinin markanız için belirlenmesi

Etkili bir sosyal medya yönetiminin eğer olmazsa olmazları varıdır.

Reklam Ajansı Ankara

Ankara ‘da Reklam Ajansları arasında yer alan eef Creative Reklam Ajansı Ankara’da grafik tasarım, web tasarım, sosyal medya, kurumsal kimlik, logo tasarımı, reklam ve tanıtım hizmetleri vermektedir.

İçerik Yönetimi

Etkili bir sosyal medya yönetimi, arama motorlarında iyi bir sonuç elde ederek markaya ait ürün ve hizmetlerin tanıtımını arttırırken tüketicinin markaya karşı oluşturacağı algıyı yönetmekte de önemlidir. Halen içerik pazarlaması, sosyal medya yönetim kavramının en önemli unsurudur. Birçok büyük şirketin tüketicilerinin kullanımına sunduğu her bir ürün için farklı mikro siteler ya da sosyal medya hesapları oluşturması bu mevzunun ne denli ciddiye alındığını kanıtlayan bir olgudur. Reklam Ajansı Ankara çalışmada bulunurken kelimelerin özenle seçilmesi hem hedef kitlenin daha basit anlamasını sağlayacak aynı zamanda iletişimi güçlü kılacaktır.

Diyalog Yönetimi

Sosyal medyada ne zaman ileti verme işlemi hedef kitle ile diyalog kurma seviyesine geçerse o denli bu mecrada başarıya ulaşılır. Sosyal  mecra üzerinden verilen haber karşı tarafla iletişime geçip bir diyalog halini aldığında o zaman mesafe kat etmiş olur. İyi bir diyalog yönetimi yapmak ve kullanıcılarına kıymetli olduklarını hissettirmek onların marka sadakati konusunda size daha yakın olmalarını sağlayacaktır. Potansiyel müşterilerinizi ve mevcut kullananlarınızın bu şekilde özel hissetmelerini sağlayabilir ve her daim yanınızda durmaları Reklam Ajansı’nın profesyonel çalışmaları ile mümkün olacaktır.

Reklam Yönetimi

Her geçen gün web üzerinden reklamı tercih eden marka sayısının artması, hem arama motorlarının hem sosyal ağların kendi özel reklam platformlarını daha iyi hale getirmek adına yaptığı yatırımlar internet reklam kavramının sosyal medya yönetiminin kalbi haline gelmesini sağladı.  İçerik ve diyalog yönetimi benzer biçimde iletişimin gücü ile marka sadakatini sağlamaya ek olarak meydana getirilen reklam çalışmaları firmalara olan maliyeti her geçen gün artsa da halen geleneksel medyada meydana getirilen çalışmalara oranla daha az bütçe gerekmekte. Artan talep ve reklam mecra sayısı sebebiyle bu alanda görev meydana getiren yöneticiler ileri derecede data sahibi olduğu tek bir platformda reklam çalışmalarında bulunmasının yanı sıra gelişen reklam ağları üzerinden de yeni stratejiler oluşturuyor.  Doğru Reklam Ajansı Ankara  seçimi markanın web üzerinden ulaştığı kitleyi iyi çözümleme ederek onların ihtiyaçlarına yönelik olmalıdır.

Analiz

Sosyal medya veri analizi zaman vakit sıkıntılı bir süreç yaratabiliyor. Meydana getirdiğimiz  çalışmaların ve reklamların tesirini ölçmek ve neticesini değerlendirmek adına veri analizi fazlaca önemlidir. Sosyal ağların verdiği veriler çoğu vakit yetersiz kalmaktadır. Bunun için bazı çalgılar kullanarak sosyal medya analizinizi yapmanız ve daha iyi bir strateji oluşturmanız daha da kolaylaşacaktır.

 

eef Creative takımı ile çalışmak için bize ulaşın.

Author avatar
root
https://www.eefcreative.com
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci