fbpx
preloader

SEO Nedir?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir?

İngilizce bir kelime olan “Search Engine Optimization” kelimelerinin kısaltmasından oluşan SEO, dijital pazarlamanın en önemli alanlarından biridir. Türkçede “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak ifade edilen SEO, web sitenizin, internet üzerinden arama yapan kullanıcıların aradıkları içeriklere dair en alakalı ve doğru verileri bulmalarını sağlayan arama motorlarının sıralama kriterlerine uygun bir şekilde optimize edilmesi süreçlerinin tamamıdır. Web sitenizin, rakip siteler arasından sıyrılarak kullanıcılara getirilmesi ve arama sonuçlarında üst sıralara yükselmesi açısından büyük önem taşıyan SEO işlemi, sitenizi Google, Yandex, Bing vb. arama motorlarının sıralama kriterlerine uyumlu hale getirir.

SEO çalışması yalnızca belirli kelimelerde sıralama yükseltmenin ötesinde bir süreç yönetimidir. SEOnun amacı kullanıcıların yaptıkları sorgulara göre en doğru bilgi ve hizmeti verebilmektir. eef Creative olarak SEO çalışması yapmış olduğumuz projelere en yararlı olacak içeriği, arama motorlarının teknik anlamda bu içeriğe daha kolay ulaşabilmesini ve içeriğin kalitesini arttırmak için bağlantı güncelleştirmeleri/iyileştirmeleri yapıyoruz.

Alanında uzman ekibimiz, gerekli eğitimlere katılarak kendini her an daha da geliştirmekte ve SEO’daki yenilikleri çalışmalarına titizlikle yansıtmaktadır. Uzman ekip üyelerimiz sayesinde güvenilir ve tamamen organik seo çalışmaları yapıyoruz.

SEO Çalışması Neden Gerekli?

SEO çalışmalarının kurumsal firmalar, Reklam Ajansı firmaları, haber siteleri ve birçok blog için önemli bir dijital pazarlama ağı vardır. Aktif olarak yapılması durumunda iyi sonuçlar alınabilecek olan SEO çalışması ile ürünleriniz ve hizmetleriniz, ilgili anahtar kelimeler üzerinden tespit edilip ilk sayfaya gelmeniz sağlanarak marka bilinirliğiniz ve satış oranlarınız yüksek seviyelere çıkacaktır. Kaliteli ve organik bir şekilde yapılan SEO çalışması birçok firma için etkili bir Reklam Ajansı Ankara pazarlama ağıdır.

İç SEO Nedir?

Web sitesinin temelini oluşturan bileşenlerin doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığını analiz etmek güncelleştirmek ve ya iyileştirmek site içi SEO çalışmaları kapsamına girer. Bu süreçte öncelikle sitenin teknik incelemeleri yapıldıktan sonra Ankara web sitesinin performansı ve teknik kısımları iyileştirilir. Bu incelemeler sonrasında arama motorları tarafından web sitenizin nasıl göründüğü, nasıl algılandığı ve hataların tespitini yapılarak web sitesinin gerekli hata gidermeleri ve güncelleştirmeleri yapılır. Yapılan bu çalışmalar sonrası web siteleri Google tarafından organik bir şekilde indexlenmeye, ilgili kullanıcılara çok daha kolay ulaşmaya ve aramalarda daha fazla yer almaya başlar.

Reklam Ajansı Ankara

Ankara ‘da Reklam Ajansları arasında yer alan eef Creative Reklam Ajansı Ankara’da grafik tasarım, web tasarım, sosyal medya, kurumsal kimlik, logo tasarımı, reklam ve tanıtım hizmetleri vermektedir.

Site Dışı SEO Çalışması Nedir?

Reklam Ajansı Ankara Web sitesinin kaliteli ve güvenilir kaynaklar tarafından önerilmesi, yani o sitenin güvenilir ve aktif olduğuna dair gerçekleştirilen çalışmalar Ankara site dışı SEO çalışmalarını oluşturur. Google nezdinde, bir web sitesi, gerçekten güvenilir kaynaklardan link alıyorsa (yani referans ediliyorsa) o web sitesi de kalitelidir, güvenlidir ve kullanıcılara gösterilmesi için uygundur. Reklam Ajansı bu mantıktan yola çıkılarak gerçekleştirilen site dışı SEO çalışmaları, web sitelerinin prestijini üst sıralara taşımak amaçlı güvenilir ve saygın kaynaklar tarafından önerilmesi yönünde yapılır.

eef Creative’de SEO Hizmeti

SEO hizmetini eksiksiz bir şekilde alabilmek, bu süreci sağlıklı bir şekilde ilerletebilmek için organik bir kurumsal Ankara SEO hizmeti almanız gereklidir. Özellikle kurumsal sitelerde içeriklerin az olacağı dolayısıyla index/ürün gibi sayılarının da az olacağı düşünüldüğünde bu sitelerin site içi optimizasyonlarının sorunsuz olması gerekir. Alacağınız kurumsal Ankara SEO hizmetleri dahilinde sitenizi iyi optimize edebilecek, eksikleri ve hataları görüp bunların düzeltilmesi için çalışmalarını gerçekleştirecek bir firma ile çalışmanız sizi arama motorlarında çok daha hızlı yükseltecektir.

 

eef Creative takımı ile çalışmak için bize ulaşın.

Author avatar
root
https://www.eefcreative.com
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci