Reklam Ajansı

Reklam Ajansı Ankara

Web Tasarım Ankara

Arama motoru optimizasyonu seo sem

Kurumsal Kimlik Çalışması
Grafik Tasarımı
Reklam Ajansı Ankara, Ankara Reklam, Reklam, Dijital tasarım ajansı, web tasarım ankara, web tasarım, yazılım, reklam ajansları, ankara reklam ajansları, kurumsal kimlik çalışması, seo, sem, arama motoru optimizasyonu, e-ticaret, sanal pos kurulumları. Drone Çekimleri, 360° Drone çekimleri, Tanıtım filmi çekimi, Animasyon Reklam Ajansı Ankara eef Creative Reklam Ajansı Ankara'da grafik tasarım, web tasarım, video, kurumsal kimlik, logo tasarımı ve reklam hizmetleri vermektedir.
reklam ajansı ankara

SEM Nedir?

Reklam Ajansı Ankara , orijinal adıyla Ankara SEM (Search Engine Marketing), adından da anlaşılacağı üzere arama motorlarında oluşturulan reklam kampanyaları aracılığıyla sitenizin arama motorlarında görünürlüğünü artırmak maksadıyla kullanılan dijital pazarlama tekniklerinden biridir. Ankara Google Adwords Reklam Verme ile görüntülü reklam, video, alışveriş vb. arama motoru reklam kampanyalarını kullanarak işletmenizin bilinirliğini ve müşteri portföyünüzü artırabilirsiniz.

Arama Motoru Pazarlaması SEM; satış rakamlarınızı yükseltmeyi arzuladığınız özel bir periyod (anneler günü, yılbaşı vb.) içerisinde planlayacağınız geçici kampanyalar, reklam ve pazarlama faaliyetleri ile belirlediğiniz bu zaman periyodu içerisinde sitenizin ziyaretçi sayısı, tıklanma oranları vb. değerleri artırmak, dolayısıyla da satışlarınızı hareketlendirmek için kullanılır. Arama Motoru Pazarlaması SEM, özellikle kısa süreli hedeflere ulaşmak maksadıyla kullanılan etkili bir yöntemdir. Kullanmak için planlama yaptığınız özel zaman dilimlerinde Arama Motoru Pazarlaması Ankara SEM, sitenizi arama ağı içerisinde üst sıralara hatta en başa çıkartabilecek güce ve etkiye sahiptir.

Reklam kampanyaları arasında arama motoru pazarlamasının geri dönüşleri SEO arama motoru optimizasyonuna nazaran çok daha hızlı olacaktır. İşletmenizin dahil olduğu sektöre bağlı olarak arama motoru optimizasyonu SEO ile hedefinize ulaşmanız belki aylar sürebilir. Ancak tercihinizi SEM arama motoru pazarlamasından yana kullanırsanız çok kısa sürede yani günler belki de saatler içerisinde hedefinize ulaşmanız mümkündür. Daha büyük etkiler oluşturmak istiyorsanız da doğal olarak hem SEO hem de SEM ve Reklam Ajansı Ankara beraber kullanmalısınız.

reklam ajansı ankara
Ankara ‘da Reklam Ajansları arasında yer alan eef Creative Reklam Ajansı Ankara’da grafik tasarım, web tasarım, sosyal medya, kurumsal kimlik, logo tasarımı, reklam ve tanıtım hizmetleri vermektedir.

Arama motoru pazarlaması yani SEM kullanmak için öncelikli olarak hakim olunması gereken başlıklar aşağıda listelenmiştir.

 • Tıklama – Click Through
 • Görüntülenme – Impression
 • Dönüşüm – Conversion
 • Dönüşüm Oranı – Conversion Rate
 • Reklam Sunucusu – Adserver
 • Tık Oranı – Click Through Rate (CTR)
 • Her Tık Başına Ödeme – Pay Per Click (PPC)
 • Her Tık Başına Maliyet – Cost Per Click (CPC)
 • Gösterim Başına Maliyet – Cost Per Impression (CPI)
 • Bin Gösterim Başına Maliyet – Cost Per Mile (CPM)
 • Aksiyon Başı Maliyet – Cost Per Action (CPA)
 • Yönlendirme Başına Ödeme – Cost Per Lead (CPL)
 • Satış Başı Ödeme – Cost Per Sale (CPS) 

 

SEO Nedir?

Orijinal adıyla SEO (Search Engine Optimization) Arama Motoru Optimizasyonunun kısaltmış halidir. Arama motorlarında görünürlüğünü artırmak maksadıyla içeriğini yönettiğimiz blog ya da web sitesine uygulanan ayarlar bütünü de diyebiliriz. Daha açık bir ifadeyle SEO; blog ya da web sitemizi arama motorlarıyla tanıştırmak için yapmamız gereken sıralı işlemlerdir.

SEM Nedir?

SEM Arama Motoru Pazarlamasının kısaltılmış halidir. Arama motorlarında oluşturulan reklam kampanyaları aracılığıyla sitenizin arama motorlarında görünürlüğünü artırmak maksadıyla kullanılan dijital pazarlama tekniklerinden biridir. Reklam Ajansı Ankara aracılığıyla görüntülü reklam, video, alışveriş vb. arama motoru reklam kampanyalarını kullanarak işletmenizin bilinirliğini ve müşteri portföyünüzü artırabilirsiniz.

Dijital Pazarlama Nedir ?

İnternete bağlı tüm cihazlar ile çevrimiçi kullanılan tüm pazarlama araçlarını kapsar. Reklam Ajansı Ankara ya da pazarlamacılar, var olan ve potansiyel müşteri olabilecek kişi ve kurumlara ulaşmak için arama motorları, Ankara sosyal medya, e-posta ve diğer web siteleri gibi dijital kanallardan yararlanır. Bu dijital kanallar aracılığıyla yapılan pazarlamaya dijital pazarlama denir.

 

eef Creative takımı ile çalışmak için bize ulaşın.