fbpx
preloader

Tasarımda Font Seçimi | Tipografinin Önemi

Tasarımcının Yazı Fontu Seçerken Dikkat Etmesi Gerekenler;

eef Creative olarak tasarımcının yazı fontu seçerken dikkat edilmesi gereken başlıca konulara yer verdik. Yazı fontunu seçerken, baskı seçenekleri, matbaa, verilmek istenilen mesaj ve son olarak hedef kitle gibi ayrıntılar belirlenir ve en uygun Reklam Ajansı Ankara fikirleri bir araya getirilir. Siz de kendiniz için en uygun tasarım da font seçimleri yapmak isteyebilirsiniz. Fontlar arasında seçim yapmak için örnek baskı(ÖZALİT) alarak çalışmanızı kontrollü bir şekilde yapmanızı öneririz. Çünkü basit ve sade reklam bile olsa yapacağınız doğru hedef kitleye, doğru şekilde ulaşması gerekmektedir. Font seçimi yapmak için güvenli ve doğru bir şekilde adım atmak hiç de zor değil.

Font seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar bulunuyor. Bunlardan en önemlisi kitleye uygun olarak font ailesi seçimidir.

Grafikerlerin Yazı Fontu Seçerken Dikkat Etmesi Gerekenler

Reklam Ajansı Ankara ya da Ankara Grafik Tasarım seçim yaparken dikkat etmesi gereken başlıca ayrıntılar öncelikli olarak hazırlık yapılan firmanın ya da organizasyonun vermek istediği hedef mesaj ya da okuyucu ya da hedef kitlesidir. O yüzden de mümkün olan en basit çözümler aslında yaratıcı, akılda kalıcı çözümlere çıkmaktadır. Kişilerin basitlik ve sadelik karmaşık gelse de aslında kendi içerisinde oldukça tutarlı ve eğlenceli olan bir anlayışla hiç de zor değildir. Siz de tercihlerinizi yaparken, örnek çalışmalardan ya da bu tip yazılardan faydalanabilirsiniz.

Bu nedenle kabul gören fontlar tercih edilmelidir. Örneğin Serif ailesinda dahil olan fontlar kurumsal bir yapıyı temsil ederken, Sans ailesine dahil olan yazı tipleri ise dost canlısı bir yaklaşımda bulunan fontlardır. Eğer ki bir tasarımda hem kurumsal hem de dost canlısı gözükmek istiyorsak Sans-Serif ailesine dahil fontların kullanılması tercih edilmelidir.

Font Seçimi Yapmak İçin Gereken Kurallar

Font seçimi yaparken kullanılan fotoğraf ve renk paletiyle doğrudan bağlantılı seçimler yapmak durumundasınız. Reklam Ajansı Ankara için orijinal yazı fontları tercihleri yapmak hiç de zor değil. Bugün bu seçimleri yaparken hareketli fotoğraflar için daha sade yazı şekilleri tercih ederken çok fazla sadelik barındıran resimlerde ise biraz daha asimetrik yazı şekilleri kullanabilirsiniz.. Zaman kaybetmeden bir an önce deneyin ve kurumsal font seçimi konusunda kıstaslarınızı çeşitli örneklerle yükseltin.

Logo Tasarımı ve Font Seçiminin Önemi Nedir?

Ankara Logo tasarımı ve font seçiminin her daim firmalara ve organizasyonlara sağladığı avantajlar olacaktır. Bunların arasında belki de en çok dikkat çekeni firmaların sahip oldukları kurumsallık çizgisine olan katkılarıdır. Siz de bu katkıları değerlendirmek ve firmanızı daha kaliteli bir hale getirmek istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey doğru Reklam Ajansı Ankara ile çalışarak firmanız için popüler yazı fontları arasından birini seçmektir.

Reklam Ajansı Ankara

Ankara ‘da Reklam Ajansları arasında yer alan eef Creative Reklam Ajansı Ankara’da grafik tasarım, web tasarım, sosyal medya, kurumsal kimlik, logo tasarımı, reklam ve tanıtım hizmetleri vermektedir.

Yeni Logo Tasarımında Font Seçimi

Yeni logo tasarımlarında font seçmeden önce firmanızın bağlı bulunduğu organizasyona göre şekillenmesi gerektiğini unutmayın. Örneğin sağlık sektörü gibi alanlarda bir logo hazırlamanız gerekiyorsa, beyaz ve turkuaz mavi gibi renklerle olabildiğince simetrik tasarımlar yapabilirsiniz. Bu insanlarda rahat ve güvenli hissetme ihtiyacını karşılayacaktır. Ya da bir dövmeci dükkanı için tasarım yaparken olabildiğince pastel renk ve asimetrik geometrik şekilleri tasarımlarda kullanabilirsiniz. Her tasarımın kendi içerisinde bir tutarlılığı bu yüzden bulunur.

 

eef Creative takımı ile çalışmak için bize ulaşın.

Author avatar
root
https://www.eefcreative.com