fbpx
preloader

Tiktok Videosu Nasıl Çekilir?

Reklam Ajansı Ankara olarak bu yazımızda “Tiktok nedir? Tiktoker nedir? Tiktok Jetonu nedir? Tiktok jetonu kaç TL? Tiktok jetonu nasıl alınır? Tiktok hediye nasıl gönderilir? Tiktokerlar kaç para kazanıyor? Tiktok nasıl indirilir? Tiktok nasıl izlenir? Tiktok videosu nasıl çekilir?” gibi sorulara cevap vereceğiz.

Tiktok Nedir?

Son dönemlerde dünya çapında ismini duyurmayı başarmış olan Tiktok uygulaması fotoğraf, video, müzik gibi paylaşımlar yapabileceğiniz bir sosyal medya uygulamasıdır. Tiktok kullanıcılarına fotoğrafları, müzikleri ve videoları kesme, birleştirme, ekleme gibi düzenleme özellikleri sunmaktadır. Tiktok’ta açtığınız bir profil üzerinden elinizin altındaki herhangi bir akıllı telefonla çektiğiniz herhangi bir videoyu bu uygulama sayesinde düzenleyebilir ve dünyanın her yerindeki insanlarla paylaşabilirsiniz. Ayrıca insanlar paylaştığınız videoyu beğenebilir, yorum yapabilir ve sizin profilinizi takip edebilirler.

Tiktoker Nedir?

Tiktok platformunda içerik üreten influencerlara (içerik üreticilerine) Tiktoker denir.

Tiktok Jetonu nedir? Tiktok Jetonu kaç TL? Tiktok hediyeleri kaç TL?
Tiktok aynı zamanda canlı yayın da açabildiğiniz bir stream platformudur. Açtığınız canlı yayına insanlar katılıp sizinle canlı sohbet edebilirler ve isterlerse size maddi değeri olan hediyeler gönderebilirler. Bu hediyeler Tiktok’un kendi içinde oluşturduğu jeton sistemiyle alabilir ve gönderebilirsiniz.

Jetonların değerleri şu şekildedir:
1 Tiktok Jetonu: 70 Kuruş
70 Tiktok Jetonu: 5 TL
100 Tiktok Jetonu: 7 TL
350 Tiktok Jetonu: 33,99 TL
500 Tiktok Jetonu: 35 TL
1.400 Tiktok Jetonu: 134,99 TL
2.000 Tiktok Jetonu 135 TL
3.500 Tiktok Jetonu: 339,99 TL
5.000 Tiktok Jetonu: 350 TL
7.000 Tiktok Jetonu: 700 TL

Bu jetonları satın alarak canlı yayın esnasında yayıncılara hediye gönderebilirsiniz. Yayın esnasında gönderebileceğiniz hediyeler ve fiyatları şunlardır:
Gül: 0,96 TL
Baklava: 0,19 TL
Nazar Boncuğu: 0,50 TL
Merhaba: 0,96 TL
Öpücük: 17 TL
Asa: 20 TL
Panda: 0,48 TL
Good Night: 0,96 TL
Kalp: 0,96 TL
Big Love: 2,4 TL
Tiktok çay hediye fiyatı: 4,80 TL
Ayıcık: 9,60 TL
Tiktok Yeteneği: 24 TL
Yüzük: 28,8 TL
Ud: 28 TL
Spor Araba: 3.200 TL
Yat: 850 TL
Görkemli Şato fiyatı: 1.920 TL
Tiktok Unicorn Hediye Fiyatı: 480 TL
Carousel: 195 TL
Balon: 100 TL
Concert: 48 TL

Tiktokerlar Reklam Ajansı Ankara İle Kaç Para Kazanıyor?

Tiktokerlar Tiktok üzerinden açtığı canlı yayınlarda aldığı hediyeler üzerinden para kazanmaktadır. Tiktokerlar canlı yayında yolladığınız hediyenin maddi değerinin yarısı kadar para kazanmaktadırlar. Örneğin siz 4,80 TL değerinde Tiktok çay hediyesi gönderirseniz yayıncı 2,40 TL kazanacaktır.

Tiktok Nasıl İndirilir?

Tiktok uygulamasını hem IOS hem de Android kullanıcıları telefonuna indirip kullanabilmektedir. Android kullanıcıları Google Play Store üzerinden, IOS kullanıcıları ise App Store üzerinden arama kısmına “Tiktok” yazarak uygulamayı indirebilirler. İndirdikten sonra hemen bir profil oluşturup reklam ajansı ankara takibini başlatarak uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Tiktok’ta Reklam Ajansı Ankara Nasıl İzlenir?

Anlattığımız üzere Tiktok uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra profil oluşturmanız gerekmektedir. Profil oluşturduktan sonra hesabınıza giriş yapmalısınız. Keşfet ekranı açıldığında Tiktok size beğenebileceğiniz popüler videoları gösterecektir. Platform üzerinde parmağınızı aşağı ya da yukarı kaydırarak gezebilir ya da sağ alt bölümdeki imleçlerden beğenip yorum yapabilirsiniz. Ayrıca videolarını beğendiğiniz kullanıcıları takip edebilir ve paylaştığı diğer videolardan anında haberdar olabilirsiniz.

Tiktok Videosu Nasıl Çekilir?

Ekranın orta alt bölümündeki kırmızı daire içerisinde beyaz kamera imlecine tıkladığınızda Tiktok otomatik olarak kamerayı açacaktır. Bunun için kamera erişimine izin vermeniz gerekmektedir. Daha sonra yine orta alt bölümdeki kırmızı daire butona basılı tuttuğunuzda uygulama video çekmeye başlayacaktır. Videoyu çektikten sonra müzik ekleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

 

-Oğuzhan GÖKAHMET

Author avatar
root
https://www.eefcreative.com
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci