fbpx
preloader

Responsive Web Tasarımı Nedir?

Responsive Reklam Ajansı Ankara stili son dönemlerde kişilerin web siteleri için tercih ettiği mobil uyum versiyonudur. Günümüzde herkes Ankara web sitelerini çoğunlukla tablet ya da akıllı telefonlar üzerinden ziyaret etmektedir. Bundan dolayı mobil uyum sağlayan siteler, bu özelliği barındırmayan web sitelerine göre daha çok ziyaretçi çekmektedir. Responsive tasarım, hazırlanan web tasarımının ekran çözünürlüğüne kendisini otomatik olarak uyumlu hale getirmesidir. Bu şekilde tasarlanan bir site normal bilgisayar ekranında farklı, telefon ve benzeri cihazlarda farklı görüntülenmektedir. Tema dosyasında yapılan işlemlerle web sitesinin formatı açıldığı ekrana göre en iyi görünüme sahip olacak şekilde otomatik sağlanır. Bu tasarım, özellikle akıllı cihazlar için tercih edilmektedir. Reklam Ajansında sayfanın ekrana tam bir şekilde yerleşmesi ve ekranın görüntü kalitesinin net bir şekilde sağlanması için tasarlanır.

Responsive Sitelerin Farkları Nelerdir?

Responsive web tasarım siteleri günümüzde birçok site sahibinin en büyük ihtiyaçları arasına girmektedir. Bu özelliğe sahip sitelerin farkları oldukça net bir şekilde belli olmaktadır. Reklam Ajansı Ankara web siteleri Mobil uyumlu ya da responsive tasarım özelliğine sahip olan web sitesine ait tüm öğeler ilgili ekrana göre biçimlenmiş ve kolay okunabilir bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bu sitelerin mobil görünümü oldukça yalın bir şekilde oluşur ve kullanıcı deneyimini arttırmak için gereksiz unsurlar arka plana gizlenir. Bu özellikler sayesinde de mobil sitenin açılması ve çalışması hızlandırılır. Günümüzde mobil cihazlardan internetteki gezinti oranı oldukça yüksek bir paya sahiptir. Bundan dolayı mobil uyum tasarımı sitelerin kullanıcı deneyimini arttırmak adına büyük bir fayda sağlamaktadır.

Neden Mobil Uyumlu Web Tasarımı Tercih Edilmelidir?

Akıllı cihazlar için en önemli unsurlardan biri mobil uyum tasarımına sahip web siteleridir. Bu siteler kullanıcı deneyimini pozitif bir şekilde arttırmak adına, web sitelerine hızlı bir giriş yapılması için tercih edilen son derece kullanışlı tasarımlardır. Bilgisayar ekranında iyi görünen bir web tasarımı, mobil cihazlarda aynı görülmez. Bundan dolayı responsive tasarım akıllı cihazlar içerisinde web sitelerinin daha kaliteli olmasına yol açmaktadır. Bununla beraber responsive tasarım, web sitenizin SEO uyumunu da arttırmaktadır. Mobil uyumlu web tasarımı tercih etmeniz için gerekli sebepler kısaca şu şekildedir:

  • SEO çalışmalarında ciddi bir avantaj sağlarsınız.
  • Kullanıcı dostu bir site oluşturmuş olarak daha çok ziyaretçi edinirsiniz.
  • Tek bir Web Sitesi ile bütün cihazlarda kusursuz görüntülenirsiniz.
  • Web sitenizin geliştirme ve güncellemelerini daha kolay bir şekilde yaparsınız.
  • Sitenizi, markanızı ve firmanızı daha profesyonel bir hale getirirsiniz.
  • Müşteri kitlenizi akıllı cihazlarda kaybetmezsiniz, kullanıcılarınızın gezinti deneyimini kolay bir hale getirirsiniz.

Her Cihaza Göre Uyum Sağlayan Tasarım

Responsive web tasarım stili, her cihaza göre en iyi görüntülenecek şekilde boyut ve format değiştirmektedir. Bu biçim web sitesini hangi cihaz ya da ekranda açarsanız açın, sitenizin o ekrana uygun şekilde görünmesine yardımcı olmaktadır. Bu tasarım özelliğine sahip bir siteyi akıllı cihazda açmanız durumunda siteniz o cihazın ekranında en iyi görüntülenecek şekilde yer alır. Bu deneyimin en büyük faydası ise kullanıcılara daha sempatik, kullanışlı ve faydalı gelmesidir.  Bu tasarım sayesinde, sitenizi Google sıralamasında daha üst sıralara çıkarabilirsiniz. Markanız veya firmanızın büyümesine fayda sağlayan bu tasarım size daha az maliyet ile daha çok kazanç elde ettirecek bir yöntemdir. Ziyaretçi sayınızın artması, müşteri kitlenizi büyütmenize yardımcı olacak ve hedeflerinize daha iyi yaklaşmanızı sağlayacaktır.

web tasarım ankara

web tasarım ankara

Reklam Ajansın Ankara ve Responsive Tasarımlar

Reklam Ajansı Ankara responsive web tasarımı kullanan sitelerin içerikleri daha rahat okunur, görsel ve diğer öğeleri daha iyi görüntülenir. Bununla beraber site içerisinde gezinti daha kolay bir hale gelir. Özellikle ziyaretçilerinize fayda sağlamak, onların web sitenizde daha çok vakit geçirmelerini sağlamak ve daha çok ziyaretçi elde edebilmek için responsive – mobil uyumlu bir web sitesi tercih etmelisiniz.

 

eef Creative takımı ile çalışmak için bize ulaşın.

Author avatar
root
https://www.eefcreative.com
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci