fbpx
preloader

Nerede olursanız olun, imajınızla işbirliği yapan her birey belirli bir yolculuktan geçer. Müşterilerin davranış biçimlerini etkileyen ve onları satın almaya iten zihinsel değişkenleri anlamak da aynı şekilde vitrininizin verimli olmasını garanti eder. Belki de burada ihmal edilmemesi gereken ana değişken, insan davranış tarzının nadiren durağan olmasıdır.

-Koşullar ve kültürel değişiklikler, alışveriş yapanların bakış açısını ve paralarını neye harcadıklarını inanılmaz derecede etkiler.

Müşterilerin satın alma tercihleri, genellikle üzerinde sıfır kontrole sahip olduğumuz habersiz değişkenler tarafından yönlendirilebilir. Bu değişkenleri ortaya çıkarmak ve Reklam Ajansı Ankara ile uygulanacak promosyon stratejilerine entegre etmek, markaların rakiplerinden sıyrılmasına ve müşterilerinin güvenini kazanmasına olağanüstü şekilde yardımcı olacaktır.

Peki Nedir Bu Reklam Beyin Bilimi mi?

İçerik tanıtımından e-posta misyonlarına, planlarına ve mottolarına kadar çok sayıda önemli zihinsel standardı çeşitli reklamcılık stratejilerine entegre etmenin en yaygın yolu, “beyin araştırmalarını sergilemek” olarak adlandırılır. Aynı şekilde nöropazarlama olarak da adlandırılabilecek bu reklamcılık beyni bilimi, bireylerin satın alma davranışlarını veya bir şeyleri neden bu şekilde yaptıklarını araştırmaya dayanır. Artık markaların ilgi grubunu neyin harekete geçireceğini anlamaları ve anlayabilecekleri bir dilde iletişim kurmaları gerekiyor.

Reklam Ajansı Ankara: Reklam beyin araştırmasını iyi anlamak istiyorsak, nihai hedefimizin alıcıları kontrol etmek değil, etkilemek olduğunu her zaman hatırlamalıyız. Sonraki bileşen, kısa veya uzun vadede markaları olumsuz yönde etkileyecek, sömürücü ve aldatıcı bir promosyon türü olacağından.

Teşvik ve Beyin araştırmasının yakınsaması

Reklam, doğru ilgi grubuna ulaşmak ve etkisini artırmak için yıllar boyunca çok çeşitli yöntemler kullanmıştır. Bu tekniklerin en iyilerinden biri olan teşhir beyin araştırmaları, müşteriler üzerindeki etkisi kanıtlandıktan sonra birçok bölgede kullanılmaya başlandı.

“Çıkar grubunun eve yakın davranış biçimini nasıl başlatacağını bulmak, markaların yeni müşteriler kazanmasına izin veriyor”

İnsan zihni karmaşıktır, bildiğimiz bu. Yine de, nasıl çalıştığını anladığınızda, müşterilerin gereksinimlerinin çok basit olduğu, derin tepkilerinden yararlandığı ve gezinmelerini yönlendirmek için belirli tetikleyiciler kullandığı ortaya çıkıyor. Örneğin; Duman alarmı sattığınızı varsayarsak, müşteriler ihtiyaç duyup duymadıklarına bakmaksızın “ailelerini korumak” için bu ürünü satın alabilirler.

Gün sonunda markaların yapması gerekenler; alışveriş yapanların nasıl düşündüklerini ve neye ihtiyaç duyduklarını anlamak için kendilerini ilgi gruplarının yerine koymaları gerekir. Bu, beyin araştırmalarını sergilemeye pek aldırmadan, herhangi bir büyük tanıtım tekniği için hatırlanması gereken türden bir şey.

Renk Psikolojisi

Çeşitlerin zihinsel olarak kullanılması, metodolojilerin markalanmasında ve tanıtılmasında hayati bir rol üstlenmektedir. Çeşitli tonlar, çeşitli duygu ve fikirlerle ilişkilidir. Örneğin; Turuncu, yaratıcı, etkili ve enerjik hissetmemize neden olurken kırmızı, kural olarak enerji, güç ve coşkuyu ifade eder.

Tüm bunlara rağmen bireylerin renklere bakış açıları, yaşam tarzları ve eğitim karşılaşmaları kadar hayati bir yere sahiptir. Bu nedenle, ürün veya markanızda kullanılacak çeşitleri seçmeden önce, ana ilgi grubunun sosyoekonomisini ve misyonunuzun düzenini göz önünde bulundurduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Yazışma

İnsan beyni araştırması bir şey elde ettiğinde, çoğunlukla bir değiş tokuş olarak bir şeyler vermesi gerekiyor. Yazışma kılavuzunun temel düşüncesinin gerçekten geldiği yer burasıdır. Yazışma standardı nedeniyle, hem “gerçekte” hem de iş ve müşteri ilişkilerinde daha sağlam yazışmalar ve bağlantılar kurabilirsiniz. Gerçek kapasitenize veya sadık müşterilerinize önemli bir değere sahip bir şey sunduğunuzda, işinize başarılı bir şekilde yardımcı olacağına inanabilirler. Şu andan itibaren, beyin bilimini sergilemenin “yazışma” kılavuzunun etkilerini derinden hissedeceksiniz.

Tuzak Etkisi

Tuzak etkisi, genel olarak değerleme modellerinde bulunur. Müşterileri en maliyetli seçeneğe doğru kontrol etmek için bir çıkartma maliyetine kasıtlı olarak uyulur.

Açlık

Bir pansiyonda oda ayırtmayı seçtiniz ve site “Bu kadar maliyetle sadece 2 oda kaldı!” diyor. ifadeler gördünüz. Bu teşvik metodolojisi, “eksiklik” kılavuzuna tamamen uygundur. Kıtlık beyin bilimi kuralı, basit piyasa menfaati denkleminin yeniden gözden geçirilmesini gözden geçirir:

Açık kapı, öğe veya içerik ne kadar olağanüstüyse, o kadar önemlidir.”

Merhamet

Müşterileri etkilemek ve onları imajınıza yaklaştırmak için başlangıçta güven oluşturmalısınız. Bunun gerçekleşmesi için asıl olan alıcıların ihtiyaçlarını ve sıkıntılarını anlamak ve bu çok sayıdaki incelikleri doğru bir şekilde ele almaktır. Bu sayede danışanlarınızın kendilerini daha güvenli, daha neşeli ve daha gevşek hissetmelerini sağlayabilirsiniz.

Görsel Yükseltme

Muhtemelen bir resmin 1000 kelimeye bedel olduğunu duymuş veya okumuşsunuzdur. Bu mevcut durum aynı şekilde beyin bilimini sergilemenin temel dayanaklarından birini de içermektedir. İnsan beyni, metin bloklarıyla daha hızlı başa çıkabildiği için resimleri kelimelere tercih eder. Bu nedenle, çevrimiçi eğlence ofislerinde veya kuruluşlarında yaratıcı bir plan grubu, kuruluşlar için tamamen önemlidir.

Teşhir silah mağazanızdaki aparatların taşması, markaların sonucuna katkıda bulunur.

Yine de bugün işe yarayan değişkenler ve düşünceler yarın başka bir şey olabilir. Gezegendeki hızlı farkla birlikte, alışveriş yapanların mevcut tüm artışları yanıtlama şekli de gelişiyor. Şu andan itibaren, en son olaylar hakkında bilgi sahibi olan ve müşterilerinin kimlerin merkezinde olduğunu sürekli olarak anlamaya çalışacak prosedürlere karar vermek markalara kalıyor.

Beyin araştırmalarını sergileme şemsiyesi altında çok daha fazla şey var. Bu teknikleri bilmek ve uygulamak, markaların unsurlarını genişletmeye katkıda bulunabilir, ancak sonuçsuz prosedürler de aynı şekilde talihsiz sonuçlara yol açabilir. Buradaki anahtar, sonuçları sürekli olarak taramak, test etmek ve ilerletmektir. Bu vitrin beyin bilimi standartlarını uygun şekilde uygulamak için güvenilir bir sanal eğlence ofisinden destek bulmak, imajınıza inanılmaz derecede katkıda bulunacaktır.

Bu yazımızda da belirttiğimiz gibi; küçük incelikler büyük zıtlıklar yaratabilir.

 

Author avatar
root
https://www.eefcreative.com