fbpx
preloader

Google Analytics Nedir?

Reklam Ajansı Ankara ile grafik tableti günümüzde çizmek ve fotoğraflara retouch yapmak için, daha çok İlüstrasyon çizerleri tarafından kullanır. Bilgisayarımızın ekranındaki imleci faremizle değil, bir kalemle hareket ettirdiğinizi düşünün. Tabi bu kalemin özel bir kalem olduğunu ve o model dışında başka bir modelde çalışmadığını belirtmek gerekir. Grafik tabletin içeriğinden bahsedecek olursak, bizlere gerekli olan bir çizim alanı, yani tabletin kendisi ve bir adet stylus (tabletlerde kullanılan kaleme verilen isim) gerekli. Elbette çizim yapabileceğimiz bir bilgisayarı da (Wacom’un Companion modelleri hariç) unutmamak gerekir. Şimdi  bu kalem tablet görevini görüyor. “Madem faremi neden kullanmıyorum” diyor olabilirsiniz. Ancak unutulmaması gereken nokta kağıda çizdiğimiz hassasiyeti fare ile bilgisayarımızda yakalamak imkansızdır. Bu kalemler basıncı algılamanın yanında, kalemin açısını da algılama yeteneğine sahiptir. Basınç hassasiyeti modelden modele değiştiğini unutmamak gerekir. Bazı ürünler 512 basınç seviyesine sahipken, bazılarında bu değer 2048’e kadar yükselebilmektedir. Tabi bu duyarlılık çizim alanının değil kalemin özelliği. Özellikle sıkça karşılaştığımız “raporlama hızı” ibaresinden de bahsedelim. Raporlama hızı dediğimiz olay, bizim kalemi tablete değdirişimiz ile ekrana ilettiği süre arasında geçen zaman dilimi. Yani gecikme de diyebiliriz. Bu hız ne kadar yüksek olursa, o kadar rahat çalışırsınız.
Tabletin yüzeyi ile ekran bağlantısından bahsetmek gerekirse, tabletin yüzeyi aslında sizin ekranınızı tamamen kaplıyor gibi düşünün. Eğer kalemi tabletin sol en altına getirirseniz, ekranınızdaki fare imleci de sol en alta gelmiş olacaktır.

Nasıl Kullanılır? Kullanımı Kolay Mıdır?

Reklam Ajansı Ankara için tablet, bir süre kullanmış insanlar için oldukça zevkli ve kolay hale gelir. Tamamen alışmakla ilgili bir durum. Hatta bir süre kullandıktan sonra bir daha fareye dokunmayan insanlar bile olabiliyor. (Oyun oynamak gibi olaylar dışında)

Kullanım Alanları Nerelerdir?

Kullanım alanlarını temel olarak Reklam Ajansı Ankara ve fotoğraf olarak ikiye ayırabiliriz. Ancak bu ikiye ayırma işlemi çok kaba bir ayırma çünkü 3D modellemeden, karakter tasarımına kadar bir çok alana yayılır. Çizim için kullanabileceğiniz birçok uygulama varken, fotoğraf düzenlemek için seçeneklerimiz neredeyse Ankara Photoshop ile sınırlıdır. Bugün severek oynadığımız oyunlar, izlediğimiz dizi ve filmlerin konsept tasarımı bu tabletlerde yapılır. Başka bir örnek vermek gerekirse şu an piyasadaki birçok karikatür dergisi tabletlerde hazırlanır. Bu kağıttan, dijitale geçiş insanlara hem hız kazandırıyor hem de hata yapıldığı zaman geri dönüşü çok daha kolay oluyor.

Reklam Ajansı Ankara

Ankara ‘da Reklam Ajansları arasında yer alan eef Creative Reklam Ajansı Ankara’da grafik tasarım, web tasarım, sosyal medya, kurumsal kimlik, logo tasarımı, reklam ve tanıtım hizmetleri vermektedir.

Bu Tabletler Ne Kadar?

Tablet piyasası, akıllı telefon piyasasına benzer şekilde çok geniş bir yelpazede fiyatlandırılmış durumda. Tabi Reklam Ajansı Ankara tabletlerde hak edene, hak ettiği kadar para veriyoruz. Tablet üreticileri içinde tartışmasız en iyi marka olan Wacom firmasının Bamboo modelleri yeni başlayan amatör diyebileceğimiz kesime hitap ederken, yine Wacom’un Cintiq serisi tabletleri ileri seviye profesyonel kullanıcılara hitap ediyor. Tabi aralarındaki fiyat farkı bunu bize açıkça gösteriyor. Fiyatlar da günümüz Türkiye’sinde Doların coşmasıyla beraber bir hayli artmış durumda.

Hangi Modeli Alayım? 

Model konusu tamamen bütçenizle alakalı bir durum. Eğer #KankaKafası seviyesinde bir tasarımcı iseniz ve ilk defa bir grafik tablet kullanacaksanız, Wacom Intuos, Cintiq gibi üst düzey modellere yönelmek mantıksız olur. Bir Bamboo alıp geçin ve bununla tablet dünyasına giriş yapmış olun. Eğer birbirinizi sevdiyseniz ve bu işten para kazanmaya başladıysanız zaten bir süre sonra üst ve büyük modellere geçme ihtiyacı duyacaksınız. O yüzden ilk başta gaza gelip çok pahalı bir şey almanın mantığı yok.

 

eef Creative takımı ile çalışmak için bize ulaşın.

Author avatar
root
https://www.eefcreative.com