fbpx
preloader

Reklam Ajansı Ankara ve Dijital Ajans, alışılagelmiş reklam ajanslarından farklı olarak; Online ve dijital ortamların tüm imkânlarını en verimli şekilde kullanarak faaliyetlerini sürdüren kuruluşlara verilen genel isimlerdir.

Dijital Ajanslar isim itibariyle çalışma alanlarını dijital ortamlar üzerine kurmuşlardır. Burada Reklam Ajansı Ankara, Ankara Web Tasarım, Arama Motoru Reklamları (SEM), Ankara Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), mobil uygulama geliştiriciliği, Reklam Ajansı Ankara gibi pek çok alan üzerinde gelişmiş stratejiler oluşturma görevini üstlenmektedirler.

 • Geleneksel ajanslarda yeterli ölçüm düzenekleri kurulu olmadığı ve buna imkan bulunmadığı için performanslarını ölçmek bir hayli zordu. Gazete, TV, dergi veya billboardlarda yayımlanan reklamların geri dönüşümleri yüzeysel olarak ölçülebilse de tam olarak kesin veriler elde edilememekteydi. Reklam Ajansı Ankara ise kendi yöntemlerini oluşturmuşlardır ve yaptıkları bütün işler sosyal mecralar üzerinden takip edilebilmektedir. Bunun en büyük avantajı hedef kitleye doğrudan erişebilmek olmaktadır. 
 • Örnek vermek gerekirse; bir TV kanalında reklam verdiğinizi varsayalım, burada reklam ücretini o programın reytingi belirlemektedir. Sizin reklamınızın da bebek bezleri ile ilgili olduğunu varsayalım ve her ne kadar yüksek bir kitleye hitap etseniz de bebek bezi hedef kitlesi içerisinde çok küçük bir insan grubu bulunabilmektedir. TV programlarına verilen reklamlar gibi kitle ölçümü gerçekleştirilemeyen tanıtımlarda ücret / verim açısından çok büyük bir düşüklük olmasına karşın fiyatları da hayli yüksektir. Burada sadece hedef kitlenize uygun reklam verebilme şansınız olsaydı hem masrafınız azalacaktı hem de hedef kitlenize daha kolay eriştiğiniz için veriminiz çok daha üst rakamları görecekti.
 • Dijital Ajansların sunduğu en büyük avantaj da burada yatmaktadır, sizlere hedef kitlenize doğrudan erişim sayesinde çok daha düşük miktarlarla çok daha büyük bir kitleye erişebilme şansı sunmaktadır.
Reklam Ajansı Ankara

Ankara ‘da Reklam Ajansları arasında yer alan eef Creative Reklam Ajansı Ankara’da grafik tasarım, web tasarım, sosyal medya,reklam ve tanıtım hizmetleri vermektedir.

Dijital Ajanslar Neler Yaparlar ve Verdikleri Hizmetler Nelerdir?

Türkiye’de ve uluslar arası çapta Reklam Ajansı Ankara  sizlere çevrimiçi ortamlar üzerinde marka değerinizin varlığını idame ettirebilmeniz adına pek çok hizmet sunmaktadır.

Bu hizmetler neticesinde satışınızı arttırabilir, marka bilinirliğinizi attırabilir, kurumunuza prestijli bir imaj oluşturabilir ve doğal olarak sektördeki varlığınızı daha sağlam temeller üzerine oturtabilirsiniz. Bu hizmetler ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Site Trafik Analizi
 • Web Tasarımı
 • Arama Motoru Pazarlaması Yani Search Engine Marketing (SEM)
 • Performans Takibi Ve Raporlanması
 • Arama Motoru Optimizasyonu Yani Search Engine Optimisation (SEO
 • Sosyal Medya Yönetimi
 • İçerik Pazarlaması Yani Content Marketing
 • E-Posta Pazarlaması Yani E-Mail Marketing

Reklam Ajansı Ankara Nasıl Çalışır?

Reklam Ajansı Ankara’nın öncelikli görevi kişi ya da kurum fark etmeksizin vereceği hizmetin hedef kitlesine ve iş modeline en ince ayrıntısına kadar hâkim olmaktadır. Bunun akabinde hedef kitlenin hangi zaman aralıklarında online ortamlar üzerinde bulunduğunu ve yine bu kitlenin hangi sosyal ortamlarda daha çok etkileşim oluşturduğunuzu analiz etmektedir. Bu analiz doğrultusunda firma, gerekli adımları atabilmek ve verimi en üst düzeye çıkarabilmek adına bir pazarlama stratejisi oluşturacaktır.

Verimi en üst düzeye çıkarabilmek için yapılan stratejiyi uygulamaya başlar ve bu sırada hizmet alan firmanın pazarlama bütçesinin en verimli şekilde kullanılıyor olmasına büyük bir dikkat gösterecektir.  Reklam Ajansı Ankara Online ortamlar kullanıldığı için gerekli araçları kullanarak oluşturulan stratejideki verim, dönüşüm oranlarının analizini yapar. Genelde firmalar satış yapmak isterler, yazılım şirketleri ise uygulamalarının satın alınmasını ya da indirilmesini isterler. Burada görüldüğü üzere şirketlerin çalışma alanları doğrultusunda verimin niteliği fark yaratabilmektedir. Örnek vermek gerekirse bir içecek firması sosyal medya ortamları üzerinde satış yapmayı beklemez, sadece bilinirliğini arttırmak ister. Bu yüzden her firmanın verimi ve dönüşüm ölçüm yöntemleri alanına göre fark gösterecektir.

Doğru Dijital Ajans Nasıl Seçilir?

Yaptığınız işte daha iyi yerlere çıkabilmek ve çalışmalarınızdan daha yüksek bir verim alabilmek istiyorsanız Dijital Ajans tercihinde çok dikkatli olmalısınız. Size en uygun hizmeti verecek reklam ajansı ile ile çalışarak, yapılan çalışmaların daha etkili olmasına imkan sağlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır, bunlar ise;

 • Reklam Ajansı Ankara olarak kabul edilmiş mi? Google Partners sertifikası var mı?
 • Sizin büyüklüğünüzde ya da daha büyük firmalara hizmet vermiş m?
 • Daha önceki referansları kurum hakkında neler diyor?
 • Daha önceki referansları nasıl kurumlar?
 • Google Başarı Hikayeleri mevcut mu?
 • Gerek görülen durumlarda sizinle Google Türkiye Ofisi arasında irtibat sağlayabiliyor mu?
 • Sizinle iletişim kurarken nasıl bir pozisyon içerisindeler.
 • Hedeflerinize uygun bir biçimde strateji oluşturma hakkındaki fikirleri sizi tatmin ediyor mu?
 • Sizinkine benzer işlerinde nasıl bir performans ortaya koymuşlar? Bu performans için neler yapmışlar?

 

eef Creative takımı ile çalışmak için bize ulaşın.

Author avatar
root
https://www.eefcreative.com