fbpx
preloader

Bir Marka Neden Sosyal Medyaya İhtiyaç Duyar?

Bir Marka Neden Sosyal Medyaya İhtiyaç Duyar?

Reklam Ajansı Ankara gibi bir markanız bulunduğunu düşünün. Bu marka, ulusal çapta bir Reklam Ajansı Ankara markası olsun. Bu Reklam Ajansı ürünlerinin kitlenize dağıtılmasında bir çok detay mevcuttur. Markanızın büyümesi için iyi mi ki; makineleri en iyi bilgisayar ürünü üreten markalardan, çalışanlarınızın yiyeceklerini en iyi yemek firmasından, ofisinizin temizlik hizmetini en iyi temizlik şirketinden alıyorsanız, sosyal medya şeklinde bir kitle iletişim mecrasının yönetimine bakış açınız da bu şekilde olmalıdır. Peki bir sosyal medya danışmanına niçin ihtiyacınız var?

İmaj Yönetimi

Toplumsal medya, herkesin herkesle iletişime geçebileceği ve herkesin istediği imajı çizebildiği bir paylaşım ortamıdır. Kişiler, sosyal medya paylaşımlarında belli bir kişi veya grubu hedef alarak paylaşım yaptıkları şeklinde; bu vaziyet markalar için de böyledir. Sosyal medyada markalar da birer birey gibi hareket edebilirler ve istedikleri imajı çizerek kitlelere ulaşabilirler. Bu durumda da sosyal medyada çizilen marka görüntü Reklam Ajansı Ankara titizliğince yönetilmelidir.

İletişim Stratejileri

Bir marka bildirişim stratejisi belirlenirken, öncelikle bu markanın kimliği belirlenmelidir. Markanın ürününden logosundaki renklere kadar en minik ayrıntılar bile markanın kimliğini oluşturmaktadır. Toplumsal medya ise, bu marka kimliğinin oluşturulması ve yönetilmesinde çok büyük bir fırsattır.

Sosyal medya yardımıyla, Reklam Ajansı Ankara firmaları hedef kitleleri ile kolaylıkla iki yönlü iletişim kurabilirler. Bu iki yönlü bildirim de çok kırılgan ve doğru bir halde yönetilmelidir. Paylaşımlara meydana getirilen yorumlar, markanın etiketlendiği gönderiler şeklinde kitlenin marka ile iletişim kurabildiği ortamlarda ne vakit hangi kullanıcılara ne şekilde yanıt verildiği de önem taşır.
Markanın kimliğine göre aktif kullanılacak sosyal medya mecrası da değişim izah edebilir. Her marka her sosyal mecrada etkin olmak zorunda değildir.

Reklam Ajansı Ankara Sosyal Medya İçerik Üretimi

Toplumsal medya hem kişilerin hem kurumların bir arada kaynadığı evrensel bir kazandır. Her marka sahibi bununla beraber kişisel toplumsal medya hesaplarını da yönettiğinden, markasına ilişik paylaşımları da kendi yönetmek isteyebilir. Sadece markaların sosyal medya hesapları, kişisel sosyal medya hesaplarına göre çok daha farklı bir yönetim şekli gerektirir.
Sosyal medyada her kesimden insan bulunmaktadır. Bu nedenle paylaşılan gönderiler bir kesim tarafınca onaylama ve takdir görürken başka bir kesim tarafından hoş karşılanmayabilir. Bu aşamada bir markanın bir paylaşımı yaptığı saat ve dakika dahi önem kazanabilir. Örneğin; toplumsal yasın yaşandığı bir günde çıkarcı bir tavır sergilemek doğru değildir.
Bu tarz şeylerin yanında ince elenip sık dokunmuş görseller ve içerik metinleri de önemlidir. Profesyonel çekimler, bu çekimlerin profesyonelce tasarlanması ve görsellerin ne zaman ne şekilde paylaşılacağı hayati önem taşır.

Hedef kitleye Ulaşmak İçin Teknik Çalışmalar

Markanızın toplumsal medyada ulaşılabilirliği, rastgele bir halde mümkün değildir. Arama motoru ve sosyal medya aramalarında sizleri ön plana çıkartacak şey, doğru ve planlı “eef Creative” tarafından yapılan içerik yönetimidir. Sosyal medya ve arama motorları, kullananların alakalı aramalarda sizi bulması için farklı sistemler içermektedir. Bu sistemler, arama motorları ve sosyal medyaların kullanıcılara en iyi hizmeti vermek, en doğru sonuca yöneltmek için geliştirdikleri sistemlerdir. Sosyal medya içeriklerinin de bu sistemlere yönelik oluşturulması gerekmektedir.
Hedef kitlenize ulaşmanızın bir diğer önemli gerekliliği ise doğru reklam kampanyası belirlemektir. Markanızın arama motorunda ilgili kelimeler, örneğin Reklam Ajansı Ankara gibi kelimeler arandığında ilk sayfada çıkması, toplumsal medyada ilgili aramaların ilk sıralarda çıkması, toplumsal medyada hedef kitleye yönelik sponsorlu reklam içeriği olarak ulaştırılması da kitlenize ulaşabilmeniz için son derece önemlidir.

Reklam Ajansı Ankara Projesinin Profesyonelce Uygulanması

Toplumsal medya hesaplarının kitleye ulaştırılması, markanın hedef kitlesi tarafından takip edilen ve küçümsenemeyecek bir hesap haline gelmesi tüm bu bahsedilenlerin deneyimli ve profesyonel bir ekip tarafınca uzmanca, bir saat şeklinde işleyerek uygulanması gerekmektedir. Toplumsal medya danışmanlığı hizmeti veren bir Reklam Ajansı Ankara; markanız benzer biçimde bir çok müşterisinin de sosyal medya yönetimini sağlamış ve bu konuda sizin yeni yeni keşfedeceğiniz oldukça fazla deneyimi artık çok geride bırakmış, ne yapması gerektiğini iyi bilen bir ekibe sahip demektir. Bu nedenle ustalaşmış bir sosyal medya danışmanı yani Reklam Ajansı Ankara – eef Creative ile çalışan markalar her süre avantaj sahibidirler.

 

 

eef Creative takımı ile çalışmak için bize ulaşın.

Author avatar
root
https://www.eefcreative.com