fbpx
preloader

2020’de Grafik Tasarım Nasıl Yapılır?

Reklam Ajansı olma gibi bir  hayaliniz mi? Yeni nesil grafik tasarımları yapabilmek için gözünüzü ve yeteneğinizi iyi kullanmalısınız. Teknoloji ile iç içe olmalısınız. Ayrıca, yaratıcılığınızı konuşturmak sizin için mükemmel bir fırsattır. Ama nasıl yapacaksınız değil mi? İyi bir grafiker kariyerine başlamak için bir çok temele sahip olmalıdır. Başlamanıza yardımcı olmak için ve yeni başlayanlar için en iyi temeller ve ilham kaynaklarını burada bulacaksınız.

Grafik Tasarımına Temel Giriş

Bir Ankara grafik tasarımcı olmak için, hem basılı hem de çevrimiçi düzenler oluşturmak için bilgisayarları nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Bununla birlikte, tonlarca seçenek olduğu göz önüne alındığında, hangi yazılıma yatırım yapılacağını bilmek zor olabilir. Bazı ücretsiz alternatifler mevcut olsa da, çoğu profesyonel tasarımcı Reklam Ajansı Ankara Adobe yazılımını kullanacaktır. Sizde bunları kullanmalısınız: Adobe InDesign, Adobe Photoshop ve Adobe Illustrator…

Reklam Ajansı Ankara Hangi Yazılımları Kullanır?

Tasarımcıların kullandıkları yazılım tercihleri farklı olsa dahi, genellikle her tasarımcının günlük olarak kullandığı favori programlar arasında yer alırlar. Ancak hepsinin en beğendiği sadece bir favori programı vardır. Çoğu Reklam Ajansı baskı tasarımcısı için bu InDesign’dır. Reklam Ajansları Ankara Indesignı da kullanabilirler, ancak Photoshop veya Illustrator’ın tartışmasız daha dijital açıdan kullanıldığı olduğu bir gerçek. Tasarım uzmanlarının kullandığı yazılımların ara yüzleri ilk başta biraz korkutucu görünebilir, ancak araçlar ve paneller gibi temel bilgiler hakkında biraz daha fazla şey öğrendikten sonra tasarım yapmak kolaylaşmaktadır.

Tipografi Tasarımınızı Baştan Yaratır

Tipografinin bir düzende nasıl biçimlendirildiğini ve düzenlendiğini açıklayan tipografi, reklam Ajansı Ankara’nın önemli bir yapı taşıdır. Her tasarımcının tipografi için kendi düşkünlüğü vardır, bu da bazılarında takıntıya yol açar. Küçük bir yazı ile, her şeye derin ve anlam katmanız çok basittir. Hatta ötesi, arkadaşlarınıza sans serif ve serif arasındaki farkın ne olduğunu canlı bir şekilde anlatmaya başladığınızda, artık grafikerliğe adım atmış olduğunuzu anlıyorsunuz. Çoğu tasarım güzel bir tipografi ölçeğine sahiptir ancak bu yeterli değil. Tipografi ayrıca anlamlı bir metin, çarpıcı başlıklar, uyumlu renkler ve diğer özel detaylarla daha anlamlı olur.

Reklam Ajansı Ankara İle Karşınızdaki Görüntü Gerçek

Görüntüler tasarımlarınıza sürükleyici bir kalite getirir, kullanmak istediğiniz yazı tipleri ve renkler için ilham sağlayabilir. Tasarımlarınızdaki özel görüntüleri kullanmaya başlamak için, bunları nasıl düzenleyeceğinizi bilmeniz gerekir. Photoshop’u kullanarak görüntüleri düzenleyebilirsiniz, ancak tasarımlarınızdaki görüntüleri detaylı kullanmaya başlamak için Photoshop en ideali değildir. Hepsini bir arada kullanmak size kesin sonuç verecek, istediğinizi yapmanıza yarayacaktır. Ek olarak, Ankara vektör grafikleri de Reklam Ajansı Ankara önemli bir rol oynamaktadır. Vektör çizimler fotoğrafların yerini alabilir, logolar ve şekiller gibi özel çalışmalar ortaya çıkabilir. Vektör grafikleri tasarımlarınıza ölçeklenebilir bir etki yaratacaktır. Çarpıcı vektörel tasarımlar yapmak için Illustrator programına hakim olmak gerekir.

Reklam Ajansı Ankara

Ankara ‘da Reklam Ajansları arasında yer alan eef Creative Reklam Ajansı Ankara’da grafik tasarım, web tasarım, sosyal medya, kurumsal kimlik, logo tasarımı, reklam ve tanıtım hizmetleri vermektedir.

Tasarımınızdaki Renkleri Tanıyın

Renkler Reklam Ajansı Ankara’da gözümüze çarpan ilk detaylardır, grafik tasarımının kutsal aracı olarak söylenebilir. Renkler, grafikerin ruh halini ve kişiliğini tanımlar. İyi bir grafiker baştan çıkarıcı bir görselde ise renklerin birbirini nasıl tamamladığı konusunda iyi bir anlayış geliştirmelidir. Aynı zamanda tasarımlarınızda teknik düzeyde rengi nasıl ayarlayacağınız konusunda da iyi bir göze sahip olmak önemlidir. Yeni başlayanlar için RGB ve CMYK renkleri arasındaki farkı bilmelidir. Adobe Color CC uygulaması, renk kombinasyonlarını denemenize ve doğrudan Photoshop, Indesign, Illustator’de kullanabileceğiniz benzersiz paletler oluşturmanıza olanak tanır.

Baskı ve Dijital Yayım için Nasıl Olacağını Öğrenin

Reklam Ajansı Ankara’ya alışmış olsanız bile, baskı için tasarım becerilerinin ötesinde sağlam bir temele sahip olmak çok önemlidir. Baskı tasarımının temellerini anlamak, güzel düzenlerin nasıl oluşturulacağı ve ızgaralarla nasıl çalışılacağı gibi dijital çalışmaya aktarabileceğiniz temel teknikleri öğretecektir. Kırtasiye, tabela veya yayınlar gibi baskı çalışmaları oluşturmak istiyorsanız, tasarımları doğru bir şekilde ayarlamayı öğrenmek zorundasınız. Bunun üstüne biraz zaman ayırmanız ve üstünde durmanız sizin açınızdan çok önemlidir. Baskı ve dijital tasarım ortak özelliklere sahiptir, ancak genellikle tasarımcılar birinde uzmanlaşmayı tercih eder. Bazı grafikerler baskı tasarımının bazı yönlerden çok geleneksel olduğunu düşünür ve bu yüzden Reklam Ajansı Ankara alanında daha sık çalışırlar. Ayrıca dijital tasarım sürekli değişiyor ve heyecan verici. Parmaklarınızı dijital dünyaya daldırmak istiyorsanız, basit tasarımların nasıl oluşturulacağını öğrenmek sizin için çok iyi olacaktır.

Reklam Ajansı Ankara Tasarım Uzmanı Olmak için Daha Çok Çalış

Çoğu tasarımcı, güçlü yönlerinin ve ilgi alanlarının basılı veya dijital tasarımla daha fazla ilişkili olup olmadığına dair bir fikir edinir, ancak bu daha geniş kapsama alınınca çift taraflı uzmanlaşmayı seçebilirsiniz. Örneğin, basılı tasarımın bir parçası olarak, markalaşma, kitap tasarımı veya tipografiye odaklanan tasarımcı olup aynı zamanda dijital tasarımlar yapabilirsiniz. Hiçbir Reklam Ajansı Ankara durduk yere gelişemez, başkalarının çalışmalarına bakarak ilham almak, bir reklam ajansı olarak gelişiminizin inanılmaz derecede katkı sağlar. Örneğin, trend odaklı tasarımları kendi tarzınızla baştan yaratmak, taze ve benzersiz tasarımlar ortaya çıkarmak gelişiminizi hızlandıracaktır.

 

eef Creative takımı ile çalışmak için bize ulaşın.

Author avatar
root
https://www.eefcreative.com