fbpx
preloader

Web Tasarım Nedir?

Reklam Ajansı Ankara , web sitesinin arama motorlarında erişilebilirliğini sağlayan, ana hatları ile kişi ve kurumları, ürün ve hizmetleri tanıtan grafik ve metinlerin bir araya geldiği kaliteli bir çalışmadır. Web tasarım nedir? denildiğinde kısaca kişi ve kurumların dijital ortamda ki aynası diyebiliriz.

Web Tasarımı Nedir?

İnternet tarayıcılarının görüntüleyebileceği bir şekilde özel olarak hazırlanan bir tasarım olan web tasarımı, HTML, PHP, ASP gibi programlama dillerinde olup uzmanlar tarafından kodlanır/yapılır. Bu işi yapan kişilere de web master ya da web tasarımcısı denilir. Web tasarım nedir? sorusuna kişi ve kurumlar için resmi bilgilendirme kanalı da denilebilir. Web tasarımı, web sitesinin hedef müşteri kitlesini yakalamasında son derece önemli olup özellikle kullanıcı dostu olması gerekir.

Başlıca Web Tasarım Unsurları Nelerdir?

Bir web tasarım ya da web tabanlı yazılımda projenin kalitesi ve kullanışlılığını belirleyen önemli unsurlar bulunur, ilk etapta görsel olarak dkkati çeken unsurların yanı sıra özgünlük, içerik, güvenlik gibi bir çok unsur projenin kalitesini etkiler.

Projelendirme, Reklam Ajansı Ankara, HTML veya CSS kodlama, CMS entegrasyonu ve test işlemleri sonrası web tasarımı tamamlanır. Web tasarım nedir? denildiğinde web sitelerini oluşturma süreci de denilebilir. Şimdi web tasarım unsurlarına tek-tek bakalım.

Düzen: Web sitesinde kullanılan grafik ve metinlerin gözü yormayacak formatta belli bir düzende olması gerekir. Aranılan bilgiye hızlıca ulaşmada düzen önemlidir. Bu özellik kullanıcının web sitesinde kalma süresini uzatır.

Reklam Ajansı Ankara

Ankara ‘da Reklam Ajansları arasında yer alan eef Creative Reklam Ajansı Ankara’da grafik tasarım, web tasarım, sosyal medya, kurumsal kimlik, logo tasarımı, reklam ve tanıtım hizmetleri vermektedir.

Reklam Ajansı Ankara Profesyonel Web Tasarımı

Profesyonel Web Tasarımı, eef Creative bünyesinde dijital ortamlara tanınmak isteyen kişi/kurumlar tarafından tercih edilmektedir.  Reklam Ajansı Ankara eef Creative‘de işletmeleri çevrimiçi olarak sanal ortamda benzersiz şekilde yansıtan projeler geliştirilir. Böylelikle site sadece ulusal bölgede değil uluslar arası alanlarda tanınarak firmanızın müşteri kitlesi ve marka bilinirliliğini arttırır. Örneğin 7/24 açık bir web sitesi, özellikle bir e-ticaret sitesi ise günün her saatinde satış yapma kabiliyetine sahiptir, bu sebeple yapılacak proje sizin sanal ortamda ki aynanız olacağından profesyonel bir firma ile çalışılması gerekmektedir.

Web Tasarım/Yazılımda Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Her proje/çalışmada olduğu gibi web tasarımda da en önemli unsur hedef kitledir. Yapılacak/hayata geçecek web sitesinin amacına uygun, kullanışlı, güvenlikli olması gerekmektedir. Bunların yanı sıra e-ticaret sitelerine müşteriye doğru ürünü, doğru konuyu kullanıcı dostu ve güvenilir şekilde ulaştırması gerekir; bu konuda ise arama motorları devreye girer. Reklam Ajansı Ankara “eef Creative” sizler için arama motorlarında bilinirliliğini ve kolay ulaşımınızı arttırmak için gerekli olan Ankara SEO ve Ankara SEM çalışmalarını profesyonel bir şekilde yerine getirerek firmanızı üst sıralara taşır.

Sitenin görsel yönünü belirleyen Ankara web tasarımının, web sitesinin çok fazla ziyaretçi çekeceği ve ziyaretçilerin sitede uzun süre zaman geçireceği şekilde yapılması, web sitesinin arama motorlarında ilk sıralarda olmasını sağlayacaktır. Müşteri odaklı yapılan bir Ankara web tasarım çalışması; müşterinin ihtiyaçlarına cevap veren, dinamik, yönetilebilir, işlevsel, Reklam Ajansı Ankara, Ankara kurumsal kimliği doğru yansıtan ve ziyaretçilere güven veren formattadır. Ulusal ve uluslararası düzeyde ürün ve hizmet tanıtımının yapılmasında son derece önemli olup potansiyel müşterilere kolay ulaşmayı sağlar.

 

eef Creative takımı ile çalışmak için bize ulaşın.

Author avatar
root
https://www.eefcreative.com