fbpx
preloader

Reklam Ajansı Ankara ile günümüzde reklam sektörü farklı alanlarda, faklı stratejiler ile çok değişik reklam türleri ortaya koyuyor. İnternetin yaygınlaşması sayesinde video paylaşımının artmasından dolayı viral reklamlar daha da popüler hale gelmiş durumda.

Projede, devamlı olarak içerik paylaşımı, E-Posta yöntemiyle yayılan paylaşımların kulaktan kulağa yayılması tekniğiyle tüm web kullanıcılarına ulaşma yöntemidir. Ağızdan ağıza pazarlama yöntemi (WON) ile çok benzer özelliklere haizdir. Farkı ise viral reklamın %99 internette oluşmasıdır.

Reklam Ajansı Ankara yönünden seçim olarak reklamın en çok kullanıldığı alan YouTube ve Twitter platformlarıdır. Viral reklamın amacı, reklam kelimesini duyduğumuzda aklımıza geldiği gibi ürünü tanıtmak değil, ürünün yada markanın vakasını anlatmaktır.

Reklam için büyük bütçelere ve ekibe ihtiyaç yoktur. Öncelikle reklamı yapılacak bir ürünün olması, iyi bir kurgu ve istenilen oyuncuların bulunması bir blog yada sosyal bir platformdan üzerinden yayılacak bir hesabın olması ve izleyici kesime reklam olduğu belli edilmeyecek derecede doğal oyunculuk sergilenmesi gerekir.

reklam ajansı ankara

Reklam Ajansı Ankara İle Yapılan Reklamın Avantajları Nelerdir?

Viral reklam, normal ve basit televizyon reklamları benzer biçimde yüksek bütçeler gerektirmediği için fazlaca avantajlıdır.
Bu reklam yönteminde marka ön plana çıkarılmaz, hikayenin içine saklandığı için reklam olduğu anlaşılmaz.
Çok hızlı bir halde milyonlarca kullanıcıya ulaşabilir.
Kullanıcı, çoğu süre reklam olduğu fark etmediği için etkilenir ve içinde geçen vaka yada çarpıcı söz dilden dile yayılır. Böylece kulaktan kulağa yöntemi işlemeye siz istemeden bile olsa adım atar.

Müşterinin zihninde yer edinen reklamda verilmek istenen mesaj yerine oldukça basit bir şekilde ulaşır. Arka planda olan marka, merak uyandırarak müşteri ürüne ve internet sitesine yönlendirecektir. Böylece reklam amacına ulaşmış olur.
Viral, bütçeye nazaran oldukça verimli ve etkili bir yöntemdir.
Reklam yönteminde mesaj direkt bilinçaltına göndermiş olduğu için marka ve ürün hakkında güvenilirlik fikri beyinde kaynaklanır.
Reklam Ajansı Ankara Viral reklamı yardımıyla markamızı geniş kitlelere duyurabilir ve markamızın bilinirliğini arttırabiliriz.

 

eef Creative takımı ile çalışmak için bize ulaşın.

 

Author avatar
root
https://www.eefcreative.com
reklam ajansı ankara reklam ajansı Ankara Muhasebeci Ankara Muhasebeci