fbpx
preloader

Sosyal Medyada Reklam ve Kriz Yönetimi

Sosyal Medyada Reklam Yönetimi

Sosyal medya reklamcılığı geniş kitlelere yetişme olanağı tanımaktadır ve bundan dolayı sosyal medyada reklam yönetimi doğru yapılmalıdır. Son zamanlarda çok tercih edilen bir reklam türü olan sosyal medya reklamcılığı Reklam Ajansı Ankara ayrıcalığı ile firmaların rakipleri arasından sıyrılmasını elde eden etkili bir yoldur. Sosyal medya platformları üzerinde etkinlik gösteren firmaların kendilerini doğru ifade edebilmeleri için öncelikle doğru tanımaları gerekir. Marka bir ürünü mü yoksa hizmetimi temsil ediyor saptanmalı ve buna göre reklam yönetimi yapılmalıdır. Rakip firmaların da bu etapta incelenmesi her vakit için etkili olmaktadır. Firmanın reklamını yapacağı marka için saptadığı hedef kitle çok önemlidir. Markanın ulaşması istenilen hedef kitlenin yaş aralığı ve maksimum hangi platformda faaliyet gösterdiği belirlenmelidir. Bu konuda doğru saptamalar yapıldığında belirlenen hedef kitleye ulaşmak daha az maliyetli olacaktır.

Hedef kitlenin yaş aralığı, takip ettikleri sosyal medya platformunu da belirliyor. Bundan dolayı  sosyal medyada reklam yönetimi öncelikle hedef kitlenin doğru çözümleme edilmesinden geçiyor. Firmaların doğru pazarlama politikaları geliştirebilmesi için kendileri kadar rakiplerini de iyi tanımaları gerekiyor. Rakiplerin takibi ve hangi platforma ağırlık verdikleri de önemli bir konu. Dikkat çekici başlıklar her süre sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çeker. Sosyal medyayı kullananlar bu platformları firmaların reklamlarını izlemek için kullanmıyorlar. Firmalar bir halde kullanıcılara ulaşmak zorunda. Bu nedenle kullanılan başlıklar dikkat çekici olmalı ve harekete geçiren mesajlar içermeli.

E-ticaret web sitesi

Ankara ‘da Reklam Ajansları arasında yer alan eef Creative Reklam Ajansı Ankara’da grafik tasarım, web tasarım, sosyal medya, kurumsal kimlik, logo tasarımı, reklam ve tanıtım hizmetleri vermektedir.

Reklam Ajansı Ankara İle Sosyal Medyada Kriz Yönetimi

Sosyal medya firmaların ürünlerini tanıtmaları için çok uygun bir platform sağlamasına karşılık bu ortamda yaşanacak herhangi bir kriz firmanın saygınlığını aşağıya çekebilir. Bu ortamı verimli kullanabilmek için sosyal medyada kriz yönetimi doğru yapılmalıdır. Yaşanacak herhangi bir krizin zararsız atlatılabilmesi için firmaların kriz yönetimine hakim olmaları gerekir. Günümüzde dijital odaklı pazarlama etkin hale gelmiştir ve eef Creative Reklam Ajansı Ankara bu alanda uzman takımı ile hizmet vermektedir. Pazarlama açısından çok verimli olan bu ortam çok fazla hata kaldırmamakta ve meydana getirilen hatalar sosyal medya krizlerine yol açabilmektedir. Bu biçim bir krizin doğru yönetilememesi ise firmaların marka bilinci ve saygınlığını zedeleyici boyutlara ulaşabilir. Sosyal medya krizlerine, yazılan olumsuz bir yorum dahi sebep olabilir bundan dolayı firmaların bu biçim kriz durumlarına karşı hazırlıklı olmaları gerekir.

Firmalar sosyal medya platformlarına girmeden önce hazırlıklarını yapmalı ve oluşabilecek krizlere karşı bir sosyal medyada kriz yönetimi planı geliştirmelidir. Sosyal medya krizlerinde önemli olan çok çabuk harekete geçebilmektir. Firmalar eğer bir sosyal medya ajansı ile çalışıyor ve danışmanlık hizmeti alıyorlarsa kriz durumlarında onlar devreye girecektir. Eğer firmanın bir sosyal medya danışmanı yoksa kendilerinin müdahale etmesi gerekecektir. Krizlerin önlenmesi ve çözülmesi için kullanılan sosyal medya platformunun yakından takip edilmesi gerekir. Kriz yaratabilecek yorumlara anında müdahale etmek ve karşılıklı iletişimi özel yoldan yapmak krizin büyümesine engel olur. Sorulan sorulara çabuk yanıt verilmesi ve firmanın kullandığı sayfanın sürekli aktif olduğunun ve takip edildiğinin müşteriye hissettirilmesi önemlidir.

 

E-ticaret web sitesi

Ankara ‘da Reklam Ajansları arasında yer alan eef Creative Reklam Ajansı Ankara’da grafik tasarım, web tasarım, sosyal medya, kurumsal kimlik, logo tasarımı, reklam ve tanıtım hizmetleri vermektedir.

eef Creative takımı ile çalışmak için bize ulaşın.

Author avatar
root
https://www.eefcreative.com